Test Avira Phantom VPN x AzireVPN: Akú VPN zvoliť?

living

Ktorá VPN ponúka viac, Avira VPN Pro, alebo bude lepšie Proton VPN Plus? Vlastnosti oboch VPN sme vzájomne porovnali, obodovali ich a skóre je 7/10 ku 5,8/10.

Test rýchlosti Avira VPN Pro vs Proton Plus VPN, Ktorá je lepšia?

Rýchlosť sťahovania (download) a nahrávania (upload) dát je asi najdôležitejší parameter, platí to aj o Avira Phantom VPN Pro a ProtonVPN Plus.

Rýchlosť sťahovania prvej menovanej bola v priemere 89 Mb/s, priemerný download druhej VPN bol 44 Mb/s. Avira Phantom VPN Pro sa ukázala o 45 Mb/s rýchlejšie oproti ProtonVPN Plus.

Možnú rýchlosť nahrávania udáva upload, ktorý u Avira Phantom VPN je 89 Mb/s. ProtonVPN Plus v priemere dosahovala 71 Mb/s, čiže ich o 18 Mb/s pomalší.

Parameter rýchlosť odozvy dosiahol pri prvej VPN hodnotu 16 ms. U ProtonVPN Plus skript nameral priemerných 41 ms. Pretože platí, že čím nižšia rýchlosť odozvy, tým lepšie, tak Avira Phantom VPN sa ukázala byť o 25 ms lepšie.

Bodový súčet Avira Phantom VPN proti Proton VPN Plus zatiaľ je 7/10 – 4/10.

Darí sa Avira Phantom Pro VPN odblokovať Netflix?

Dostatočná rýchlosť downloadu je dôležitá pre bezproblémové odblokovanie Netflixu, Avira VPN Pro túto schopnosť vie. Pri väčšine VPN sa stačí pripojiť a zvoliť krajinu, ProtonVPN Plus odblokovať Netflix dokáže.

VPN je možné použiť aj pre odblokovanie videí bežne na YouTube blokovaných, pričom, Proton Plus VPN túto schopnosť má. Druhá porovnávaná VPN odblokovanie YouTube obsahuje.

Každá správna VPN toho vie oveľa viac, nesmie chýbať ochrana pred vyzradením DNS, multi-hop pripojenia a kill switch. Pre príklad Avira Phantom VPN Pro ponúka ochranu pred odhalením DNS a ProtonVPN Plus napríklad zahŕňa whitelisting.

Skóre v sekcii funkcie tak je 8/10 verzus 7/10.

Obstojí Avira VPN Phantom v ponuke krajín a serverov?

Málo serverov sa môže negatívne prejaviť v rýchlosti, Avira VPN Phantom ponúka 1400 serverov. V zozname ProtonVPN Plus sme napočítali celkom 65 serverov. Prvý z dua tak má o 1335 viac .

VPN odporúčame vyberať aj podľa počtu krajín, ktorý u ProtonVPN Plus v čase písania článku bol 14. Druhá VPN má 36, o 19 menej. Tu tak prehráva.

Preverte si tiež počet súčasne pripojiteľných zariadení, ktorých Avira Phantom VPN Pro vie neobmedzene. Proton Plus VPN povoľuje pripojiť súčasne 10 zariadenia. Ďalšie parametre si prečítajte v článku najlepšie VPN.

Aké platformy podporuje Avira Phantom VPN a ktoré ponúka Proton VPN Plus?

Podporované zariadenia sú asi najdôležitejším parametrom VPN, Avira Phantom VPN vie Android, pokrýva systém prístrojov iPhone, porovnávaná Proton Plus VPN systém iOS ochráni, Android vie bez problémov pokryť.

Poskytovanie informácií o používateľoch VPN sa riadi zákonmi krajiny, kde má spoločnosť registrované svoje sídlo. Avira Phantom VPN formálne vznikla v Nemecku. Druhá porovnávaná VPN má pôvod vo Švajčiarsku.

Program Avira VPN nie je k dispozícii v slovenskom preklade, ProtonVPN Plus slovensky tiež lokalizovaná nie je.

V známkovaní platforiem dosiahla Avira VPN Phantom bodového súčtu 10/10 a ProtonVPN Plus získava známku 8/10.

Porovnanie ceny Avira VPN Phantom – ProtonVPN Plus

ProtonVPN Plus môžete mať za 6,65 € mesačne, druhú VPN možno mať za 4,04 € mesačne. Hodnotenie oboch VPN za pomer cena/funkcia je 2/10 pre prvú, respektíve 4/10 pre druhú porovnávanú VPN.

- Reklama -spot_img
- Komerční sdělení -pr článek

Redakce doporučuje

Články autora