Dlhú životnosť terasy zaistia kvalitné terasové dosky a príslušenstvo

living

Ak máte možnosť postaviť si doma na dvore či záhrade terasu, ktorá sa stane, dá sa povedať ďalšou miestnosťou, ktorú budete takmer celoročne využívať, urobte to smelo svojpomocne. Keď si kúpite terasové dosky z odolného materiálu, k nim vybavenie, ktoré pomáha so stavbou terasy, ale taktiež zaisťuje vyššiu odolnosť dreva voči vlhkosti, máte vyhrané.

Drevo alebo jeho imitácia?

Veľa z nás si praje mať drevenú terasu, pretože vyzerá prírodne, príjemne, hodí sa ku každej nehnuteľnosti a vieme, čo môžeme od dreva ako materiálu očakávať. Použiť ale môžete aj WPC terasové dosky, ktoré vyzerajú ako drevené, ale majú len pozitívne vlastnosti dreva.

Ak si prajete pravé drevo, častým materiálom je masív sibírskeho smrekovca. Ten zaručuje krásny vzhľad aj dlhú životnosť. Tento masív je totiž dovážaný zo Sibíri, kde vyrastá v drsnom prostredí, vďaka ktorému je drevo tvrdé.

Čo sa týka WPC dosiek, skladajú sa zo zmesi pilín a recyklovaného plastu. Nemusia sa ošetrovať, nevyžadujú žiadnu starostlivosť. Sú ekologické, nekácajú sa kvôli nim žiadne stromy.

Terasové podložky na ochranu dreva i jednoduchú montáž

Gardina.sk ponúka terasové podložky pre drevené terasy, s ktorými je ľahšie terasu montovať. Zaisťujú aj ochranu dreva v miestach, kde sa najviac objavuje vlhkosť. Doska a hranol nie sú vďaka podložkám k sebe pritlačené, čo im svedčí. Dištančné podložky od Gardina.sk so špeciálnou konštrukciou a lepším vetraním vytvára priestor, ktorý dovoľuje rýchlejšie vysychanie dreva po namočení, a tiež vymedzuje medzeru medzi doskami, a tak vám uľahčí prácu.

Gardina.sk vám ponúka aj ďalšie príslušenstvo na zhotovenie kvalitnej terasy. Ide napr. o rektifikačné terče a oleje na terasy. Pozrite sa na kompletnú ponuku a vyberte si tovar, ktorý vám príde pri stavbe terasy zaiste vhod. S cenami aj prístupom obchodu budete tiež spokojní.

- Reklama -spot_img
- Komerční sdělení -pr článek

Redakce doporučuje

Články autora