Emočný stres ovplyvňuje nielen našu myseľ, ale aj telo. Bolestivý chrbát je toho jasným dôkazom

living

Stále viac ľudí trpí stresom, ktorý vzniká z každodenných situácií v našom živote. Stres však nie je len pocit, ale taktiež vyvoláva mnoho fyzických reakcií.

Bolesti chrbta v dôsledku emočného stresu nie sú neobvyklé. Odborníci vidia spúšťač v profesnom alebo každodennom živote, ktorý vás jednoducho premôže. Ale zvláštne udalosti v našom súkromnom živote nás tiež môžu vyviesť z kmiry a byť veľkým stresorom, napríklad hádka s najlepšou kamarátkou, strata osoby, ktorá nás zasiahne, alebo rozchod.

Zdravé telo, zdravá myseľ
Existuje celý rad teórií o príčinách bolesti chrbta súvisiace so stresom. Dôležité je, že hlavnou zásadou všetkých týchto teórií je, že psychologické a emocionálne faktory spôsobujú určitý typ fyzických zmien, ktoré majú za následok bolesti chrbta.

Cyklus bolesti
Vo väčšine teórií o bolesti chrbta súvisiace so stresom cykly bolesti, ktoré pokračujú a zhoršujú sa, pretože bolesť vedie k tomu, že sa pacient stáva bojazlivým a úzkostlivým z každodenných činností. Cyklus bolesti je charakterizovaný:

Pacient sa zbytočne obmedzuje v mnohých funkciách každodenného života, ale aj voľnočasových aktivitách
Tento pokles aktivít je spôsobený strachom pacienta z bolesti a zranenia
Tento strach môže byť ešte horší, pokiaľ ide o odporúčania od lekárov (a/alebo rodiny a priateľov)
Obmedzenia v pohybe a aktivite vedú k fyzickej dekondícii a ochabovaniu svalov, čo následne vedie k väčším bolestiam chrbta
Samozrejme, že tento cyklus vedie k väčšej bolesti, väčšiemu strachu a väčšej fyzickej dekondícii spolu s ďalšími reakciami, ako je sociálna izolácia, depresia a úzkosť.

Tipy, ktoré vám pomôžu
Posilňujte stred tela
Športový balans ponúka spevnenie chrbta, čo znamená, že sa napätie nemôže tak ľahko zhoršovať, alebo dokonca zmizne už existujúcu bolesť. Pri športe sa navyše uvoľňujú hormóny, ktoré zlepšujú pohodu a zvyšujú toleranciu stresu.

Dovoľte si relaxovať
Na upokojenie nám môže pomôcť krátka prestávka, ako je prechádzka na čerstvom vzduchu, horúci kúpeľ alebo masáž. Urobte si čas iba pre seba.

Naučte sa nerobiť nič
Len vypnúť a oddýchnuť si nie je vždy ľahké. Z tohto dôvodu môže byť niekedy veľmi užitočné naučiť sa a praktizovať kurzy, ako je progresívna svalová relaxácia alebo určité meditačné techniky.

Spánok
Spánok je pre telo jedným z najlepších regeneračných procesov. Počas spánku sa spracováva každodenný život a telo si oddýchne. Zaistite pokojný spánok. Vytvorte si pred spaním rituály pre dobrý spánok.

Doprajte si digitálnu prestávku
Naše životy stále viac určujú digitálne zariadenia, ako sú mobilné telefóny, počítače a televízie. Sme neustále bombardovaní novými podnetmi. Pokiaľ je tým formovaná naša každodenná práca, potom môže byť záver dňa bez tabletu a podobných vecí veľmi odpočinkový.

- Reklama -spot_img
- Komerční sdělení -pr článek

Redakce doporučuje

Články autora