Spevnite svoje stehná vďaka týmto najúčinnejším cvikom, ktoré zvládnete aj doma

living

Pomaly sa blíži leto a teplota vonku stúpa, nastal tak čas na kraťasy či sukne. Pokiaľ chcete spevniť vaše nohy, ale nemáte čas na posilňovňu, skúste nasledujúce jednoduché cviky, ktoré zvládnete aj v pohodlí svojho domova. Vaše stehná budú pevnejšie a zlepší sa vaša celková kondícia.

Drep
Starý dobrý drep je jedným z najlepších cvikov na pretiahnutie a posilnenie sedacích svalov a stehenných svalov. Drepy môžu byť spočiatku ťažké, pretože mnoho ľudí nedokáže správne rozložiť svoju váhu. Skúste preto jednoduchý trik: Sadnite si na stoličku, predkloňte sa a potom sa mierne zdvihnite. Potom opatrne vysuňte stoličku tak, aby ste váhou boli na vašich pätách. Takto zistíte správnu východiskovú pozíciu pre drep.

Drep na jednej nohe
Pokiaľ je pre vás obyčajný drep príliš jednoduchý, skúste drep na jednej nohe. Pri vykonávaní cviku jednoducho natiahnite jednu nohu pred seba a pomaly sa spustite do drepu. Potom sa dynamicky zdvihnite cez jednu nohu opäť späť. Nohy prestriedajte. Zo začiatku vám možno cvik nepôjde, preto sa vráťte ku klasickým drepom, než vaše svaly posilnia.

Výpad
Výpady skvele posilňujú zadnú časť stehien a zadok. Prevedenie je pritom veľmi jednoduché. Postavte sa s nohami na šírku ramien. Potom urobte veľký krok vpred a druhú nohu spustite dole. Je dôležité držať holeň zvisle a druhú nohu natiahnutú za vami. Vráťte sa do býchozí pozície a opakujte to isté s druhou nohou.

Sed pri stene
Možno si tento obávaný cvik pamätáte z hodín telocviku, je však pravdou, že pálenie a bolesť sú dostatočným dôkazom účinnosti tohto cviku. Nájdite si na vykonanie cviku rovný a hladký múr, oprite sa o ňu chrbtom a potom sa zvezte telom dole, kým nebudú vaše nohy pokrčené v pravom uhle. Stehná musia byť rovnobežne so zemou. Tento cvik vám dá poriadne zabrať, preto to s ním zo začiatku neprežeňte, aby ste sa potom vôbec postavili!

Zdvíhanie nôh
Tento cvik je naopak pomerne odpočinkový a môžete ho vykonávať aj pri sledovaní televízie. Na vykonanie cviku si ľahnite na bok, nohy majte natiahnuté v dĺžke tela. Oprite sa o lakeť a hlavu si môžete podoprieť dlaňou. Potom pomaly zdvíhajte hornú nohu k stropu. Posilníte tak bočnú a vnútornú časť stehien.

Státie na špičkách
Státie na špičkách je úplne jednoduchým, ale veľmi účinným cvikom na posilnenie vašich lýtok. Postavte sa nohami od seba a dajte ruky v bok. Potom zdvihnite ľavé koleno až na úroveň bedra a postavte sa na špičku pravej nohy. Potom nohy vymeňte nohy a cvik opakujte. Cvičte do jemnej bolesti lýtok, ktorá sa dostaví veľmi skoro.

Horolezec
Tento cvik vykonáte tak, že sa opriete o zem dlaňami, paže majte napnuté. Trup držte rovno a nohy majte natiahnuté a opreté o zem špičkami. Potom pritiahnite jedno koleno smerom k hrudníku. Vráťte sa do východiskovej pozície a cvik vykonajte s druhou nohou. Tento cvik je dobré vykonávať dynamicky a nohy striedať rýchlo za sebou.

- Reklama -spot_img
- Komerční sdělení -pr článek

Redakce doporučuje

Články autora