Beznádejne upchatý odpad vyriešite aj bez inštalatéra

living

Upchaté potrubie môže byť vážnym problémom. Zvlášť v prípade, že voda už vôbec neodteká. Ale našťastie existujú spôsoby, ako túto situáciu vyriešiť bez inštalatéra výrazne ušetriť. Nezvládli ste prevenciu a došlo k tomu, že voda neodteká? Potom skúste niektorý z nasledujúcich tipov.

Ocot a jedlá sóda
Tieto dve prísady dokážu v domácnosti mnoho vecí. Patrí k nim aj čistenie odpadov. DO odtoku nasypte dve lyžice jedlej sódy a nalejte pohár octu. Táto zmes vytvorí penu a upchaté miesto rozpustí. Po 15 minútach zalejte horúcou vodou a máte po probléme.

Čistenie s pomocou hydroxidu sodného
Ďalším, ale už menej bezpečným, zato porovnateľne účinným spôsobom je použitie hydroxidu sodného. Buďte ale opatrní a použite ochranné pomôcky – okuliare a gumové rukavice. Do vedra nalejte tri litre studenej vody a zmiešajte s tromi šálkami hydroxidu sodného. Zmes nalejte do odtoku a nechajte 20 minút pôsobiť. Nakoniec zalejte vriacou vodou a máte hotovo.

Vyskúšajte zvon
Doma ho má asi každý. Použitie je veľmi ľahké. Gumovým zvonom vytvoríte podklad a upchatý odpad sa uvoľní. Ide väčšinou o prvú pomoc, než nastúpia ďalšie metódy čistenia.

Vyskúšajte chémiu
Ide o metódu, ktorá síce nie je prírodná, ale je rýchla a väčšinou veľmi účinná. Chemickú látku jednoducho nalejete do odtoku a zalejete horúcou vodou. Aj pri tejto metóde je ale potrebné chrániť si oči ochrannými okuliarmi a použiť gumové rukavice.

Inštalatérska špirála
Ďalšou možnosťou je inštalatérska špirála na čistenie potrubia. Ide iba o omotaný oceľový dať s ostrým hrotom. Pred čistením odstráňte sifón, aby ste sa dostali do potrubia. Potom už stačí potrubie iba mechanicky vyčistiť.

Prevencia
Najúčinnejšia je prevencia. Pri vykonávaní hygieny vždy používajte sitko do vane a zakaždým dôsledne odstráňte vlasy a chlpy, aby ste predišli upchávaniu odpadu. Do toalety nikdy nevhádžte nič, čo tam nepatrí. A raz za niekoľko týždňov by ste mali do odpadu preventívne naliať pohár vriacej vody so soľou.

- Reklama -spot_img
- Komerční sdělení -pr článek

Redakce doporučuje

Články autora