Veľa špinavý koberec nevyhadzujte

living

Interiérové ​​koberce sú v posledných rokoch obľúbenou súčasťou snáď každej domácnosti. Veľká časť dizajnéra tvrdí, že každá dizajnová obývacia izba potrebuje aspoň jeden kusový koberec, ktorý dokáže zvýrazniť a podčiarknuť vizuálnosť miestnosti. V prípade, že zvolíte naozaj dobrý a nadčasový kúsok, budete sa oň dobre starať, bude vám hriať chodidlá a tešiť vás dlhý rad rokov. Prezradíme vám, ako taký koberec čistiť, a to nielen v prípade nečistôt, ale aj ako prevencia.

Pred čistením niekoľko málo poznatkov o samotnom výbere
Pokiaľ už koberec nemáte kúpený, ale premýšľate nad tým, že si ho zaobstaráte, mali by ste zohľadniť niekoľko základných pravidiel. Tými sú materiál, veľkosť a samozrejme aj vzor. V prípade, že máte obývaciu izbu, kuchyňu a jedáleň prepojené do jednej veľkej miestnosti, môžete si dovoliť kúpiť viac kusov kobercov a vytvoriť tak jednotlivé zóny.

V prípade, že máte malé deti alebo domácich miláčikov, odporúčame kúpiť koberec s nízkym vlasom. Len si predstavte, ako budete z tých krásne chundelatých kobercov vyberať kúsky ulepených cukríkov alebo čokoľvek iné. A pokiaľ ide o farebnosť, záleží, na čo vám koberec bude slúžiť. Či bude deliť priestor alebo ho tam chcete iba ako decentný doplnok. V prvom prípade sa nebojte zvoliť farbu podľa vašich doplnkov. V druhom prípade voľte radšej taký, ktorý takmer splynie s podlahou.

A ako teda koberec čistiť?
V prípade, keď už máte koberce vybrané, ale pre zmenu ich potrebujete vyčistiť – ako sa hovorí až do hĺbky – alebo aby ste im radi navrátili ich krásu, povieme vám, ako na to. Nižšie uvedený čistič je lacnejší ako tie, ktoré sú bežne dostupné v drogériách. Množstvo surovín zodpovedá jednej fľaši s rozprašovačom. Pripravte si: 1 polievkovú lyžicu jedlej sódy, jednu tretinu hrnčeka octu – najlepšie však bieleho, 1 lyžicu umývacieho prostriedku na riad a zvyšok fľaše dolejte horúcou vodou.

Všetky suroviny dajte do fľaštičky a premiešajte. Následne naneste na koberec a nechajte pár minút pôsobiť. Potom pomocou jemnej handričky zmes vmasírujte do koberca. Ale pozor, handričkou o koberec nedriete. Opäť nechajte pôsobiť, a to aspoň dvadsať minút a následne koberec vysajte.

- Reklama -spot_img
- Komerční sdělení -pr článek

Redakce doporučuje

Články autora