Ľudia začali dávať do mrazničky mincu. Nový trik je veľkým hitom, dôvod je jasný

living

Už ste počuli o triku s mincou, ktorú vložíte do mrazničky? Chladničku s mrazničkou používame neustále, a je jasné, že sa občas môže vyskytnúť nejaká porucha a mraznička prestane mraziť. Ak sa to stane vo chvíli, keď nie ste dlhšiu dobu doma, môže to byť veľký problém.

Potraviny, ktoré ste mali uložené v mrazničke, sa mohli ľahko rozmraziť a kontaminovať a potom znova zmrznúť. Zrejme nespoznáte, aký dlhý výpadok bol, je tu teda obrovské riziko kontaminácie. Chystáte sa na dovolenku alebo dlhšiu cestu? Potom vyskúšajte tento trik!

Hrnček, voda a mince
Pripravte hrnček s vodou, nalejte doň vodu a dajte ho do mrazničky zmrznúť. Vo chvíli, keď sa voda zmení na ľad, naň položte mincu. Vráťte hrnček s mincou do mrazničky. Po návrate ľahko zistíte, či nedošlo na dlhšiu dobu k výpadku elektriny.

Pokiaľ minca bude hore, je všetko v poriadku a nič sa nestalo, alebo došlo iba ku krátkemu výpadu, kedy kontaminácia nehrozí. Ale v prípade, že nájdete mincu na dne šálky, budete vedieť, že potraviny už nie sú vhodné na konzumáciu.

Konzumácia opätovne zmrazených potravín je nebezpečná
Aj napriek tomu, že ste kompletne zaistili celú domácnosť a všetko obstarali, k niečomu takému dôjsť môže. Keď je domácnosť opustená, ani nezistíte, že bola mraznička mimo prevádzky. K najväčším problémom môže dôjsť pri mäse. V tom vznikajú baktérie ako Salmonela alebo E. Coli. Pokiaľ sa mäso rozmrazí, baktérie sa začnú rozmnožovať. Potom sa síce opäť zmrazí, keď mraznička naskočí, ale akonáhle ich znovu rozmrazíte, rozmnožia sa rýchlejšie av tele človeka môžu narobiť veľké nepríjemnosti.

Nebojte sa vyskúšať trik s mincou, malá šálka s vodou a mincou sa vám do mrazničky určite zmestí a vy si budete môcť dovolenku užiť s pokojom, a nezažijete hneď po návrate nepríjemné zdravotné problémy. Naopak, v prípade, že mincu nájdete na dne, ušetríte si nepríjemnosti.

- Reklama -spot_img
- Komerční sdělení -pr článek

Redakce doporučuje

Články autora