Zlikvidujte aj tie najhoršie žlté škvrny na vankúši

living

Napriek tomu, že dodržiavate hygienu a pravidelne sa staráte o obliečky, väčšinou sa nevyhnete žltým škvrnám na vankúši. V noci sa ľudské telo prirodzene potí a pot sa vstrebe do vankúša, kde priťahuje prach a nečistoty. Automaticky sa potom objavujú žlté fľaky, ktoré bežným spôsobom nevyperiete. Môžete ale vyskúšať túto metódu, ktorá vám s nimi pomôže!

Stačí niekoľko ingrediencií
Nie je toho potrebné veľa. Pripravte si prostriedok na umývanie riadu, prací prášok, hrnček bielidla a pol šálky bóraxu. Najskôr si vezmite veľký hrniec, nalejte doň vodu a dajte variť. Rozpustite v nej všetky sypké prísady a nechajte ich rozpustiť. Zmes nalejte do vody, v ktorej budete vankúš namáčať. Pridajte do nej bielidlo. Vankúš namočte najmenej na 30 minút, ale asi v polovici ho otočte, aby sa vyčistil rovnomerne. Po tejto procedúre ho dajte klasicky vyprať do práčky a nastavte extra plákanie. Vždy sa riaďte štítkom, aby nedošlo k poškodeniu. Po vypraní už by na ňom žiadne žlté škvrny byť nemali.

Žlté škvrny môžete odstrániť aj inak
Pokiaľ máte žlté škvrny od potu nielen na vankúšoch, ale napríklad na oblečení, ktoré pravidelne nosíte, je ľahší spôsob, ako sa ich zbaviť. Pripravte si kýblik s teplou vodou okolo 50 stupňov, nasypte doň prášok do pečiva a starostlivo premiešajte. Odev so škvrnami dajte do vedra a nechajte v ňom najmenej 40 minút. Nakoniec vyperte v práčke.

Šetrná kyselina citrónová
Aj opletené odevy sa dajú často zachrániť. Šetrný spôsob je použitie kyseliny citrónovej alebo citrónovej šťavy. 10 g kyseliny citrónovej rozpustíte v litri horúcej vody a premiešate. Oblečenie do nej ponoríte na niekoľko hodín, najlepšie ale cez noc. Ráno vyperiete.

Ocot
Podobné účinky má aj ocot. Na 1 liter teplej vody pripadnú 3 polievkové lyžice octu. Postup je úplne rovnaký, dôkladne premiešate a necháte pôsobiť – najlepšie cez noc. Nakoniec vyperiete v práčke.

- Reklama -spot_img
- Komerční sdělení -pr článek

Redakce doporučuje

Články autora