Maliny a ďalšie kríky najlepšie rastú v slepačím výbehu. Naši predkovia vedeli to, čo už sa zabudlo

living

Stále viac ľudí si dnes kupuje domáce chovy sliepok. Je to logické – sliepky potrebujú k spokojnému životu veľmi málo. Otváranie a zatváranie kurníku sa navyše dá riešiť pomocou elektroniky. Sliepky majú všetok komfort. Navyše sa v ich výbehu darí niektorým plodinám.

Dostatok popola a slepačí les
Sliepky k svojmu životu potrebujú skutočne málo. Stály prístup k obiliu ak čistej vode sa dá vyriešiť pomocou dávkovačov krmiva. Ranné púšťanie sliepok a ich večerné zatváranie vám obstará elektronický systém. Pokiaľ teda pôjdete na víkend preč, nič sa nestane.

Sliepky navyše milujú aktivity vo svojom výbehu. Nachystajte im nádobu, kam budete sypať popol z opekania. Drevený popol je pre tieto tvory vítaným kúpeľom. Keď majú sliepky prístup k popolu, netrpia na čmelíky a ďalšie parazity.

Odporúča sa tiež zaobstarať sliepkam úkryt, kam sa počas dňa môžu schovať pred nepriazňou počasia. Slepačí les je vítanou zmenou. Kur domáci tu nájde úkryt aj zdroj hmyzu.

Veľký výbeh? Paráda!
Ak máte väčšiu záhradu a nie príliš vysoký počet sliepočiek, máte vyhrané. Sliepky vám svojou hrabavou aktivitou pozemok nestihnú zničiť a namiesto toho sa budú starať o spásanie zdravých rastlín. Vajíčka potom budú v tej najlepšej kvalite! Vo výbehu by nemali chýbať púpavy, skorocel, vtáčinec, alchemilka, mrlík, palina alebo sedmokrásky.

Sliepky nepohrdnú žiadnymi zvyškami z kuchyne. Robíte si pravidelne mrkvovú šťavu? Výborne! Ponúknite im zvyšok dužiny, s chuťou sa doň pustí. Pravidelnou konzumáciou zvyškov mrkvy budú vaječné žĺtky ako slniečko – budú mať dokonca oranžový nádych.

Kríky, ktoré povoláte do akcie
Ovocné stromy sú pre slepačí výbeh ideálnou voľbou. Tvorí tieň, zároveň prípadný spadený plod predstavuje vítanú zmenu v jedálničku týchto zvedavých tvorov. Sliepka svojim trusom prirodzene hnojí pôdu pod kríkmi aj stromami.

Do slepačieho výbehu sa hodí čerešne, jablone, hrušky aj slivky. Borievka, rakytník, lieska alebo jarabina ich tiež nalákajú na desiatu. Pokiaľ ale chcete sliepkam urobiť skutočne veľkú radosť, zasaďte do výbehu ríbezle, maliny, jostu, egreše a muchovník. Sliepky budú mať prístup k vitamínom a kríky tu skvele porastú.

- Reklama -spot_img
- Komerční sdělení -pr článek

Redakce doporučuje

Články autora